עיסוי הינו טכניקה עתיקת יומין, אשר משתמשים בה כבר דורות על מנת להקל על הלחצים והמתחים הנפשיים והגופניים. העיסוי עוזר לשמירה של מצב גופני מאוזן.

במאה ה-11 גילו את טכניקת הזיקוק וזיקקו שמנים אתריים, עיסוי באמצעות שמנים אתריים יכול לשפר את הבריאות בצורה משמעותית.

עיסוי ארומתרפי הוא עיסוי שבו משתמשים בשמנים צמחיים אשו זוקקו והוספו לשמן למסאג' או לקרם גוף על מנת לעשות איתו עיסוי. הרעיון המרכזי בארומתרפיה הוא שלכל ריח יש השפעה על בריאות הגוף. הסיבה לכך היא המערכת הלימבית, החלק במוח אשר אחראי על הרגשות, המערכת הליבית עוברת דרך הנחיריים, כך שכאשר ריח מסוים עובר דרכה הם מעבירים מסרים ספציפיים למוח, וזה משפיע על הגוף בכל מיני צורות. מסרים אלו המועברים מהמוח לגוף מעבירים לגוף מסרים אשר משפיעים על אזורים שונים בגוף, ומשפיעים על קצב הלב, רמת המתח, לחץ הדם,זיכרון, מערכת הנשימה, המערכת החיסונית, מערכת העיכול.

עיסוי ארומתרפי

כל שמן הנו ייחודי, ולכל שמן יש תכונות רפואיות שונות, השמן יותאם למצב בו הנכם נמצאים, ניתן לשלב בין השמנים על מנת להתאימם לצרכים שלכם, לשחרור מתחים ולחץ או לניקוי מערכת העיכול. שמן קמומיל ולבנדר מתאימים להרגעה של הגוף והנפש ולעיתים קרובות משמתשים בהם כנגד לחצים ומצבים דכאוניים, בעוד שמן ורד ושמן יאלנג טובים עבור התרוממות במצה הרוח ושמן רוזמרין לשיפור האנרגיה .

שימוש בשמנים ארומתרפיים בעיסוי , היא הדרך הכללה לשחרור מתחים ולהקלה על הסימפטומים שגורמים לכאבי ראש, כאבי גב, כאבי מחזור ולמצבים רבים נוספים.